reede, 6. juuni 2014

Võrratu Haapsalu

Kuidagi on läinud nii, et igal suvel jõuab siia blogisse ka vähemalt üks Eestimaa ilu ülistav postitus. Nii kirjutasin 2011. a juunis meie iga-aastasest Jaanipäevast ja juulis Vihula mõisas käigust, 2012. a augustis Kõue mõisast ja eelmisel suvel samuti suvistest tegemistest. Ja seekord siis käesolev lugu.

Tegelikult oleme me Henriga juba ammu unistanud sellest, et võtaks mõlema vanemad kaasa ja viiks nad põnevaid maailma paiku vaatama - Tai kirevat kultuuri või Aafrika safarit. No ja tegime siis algust Haapsaluga :). Haapsalu on tartlastele enamasti selline koht minu meelest, kuhu just tihti ei satuta. Imeilus nädalavahetust oli, tänu toredale reisiseltskonnale, toredatele võõrustajatele ja tõeliselt kaunile Haapsalule.

 Et ikka nädalavahetus pikem oleks, siis sõitsime ära juba reedel peale tööd ja jõudsime poole kümneks õhtul Mihkli tallu, kus meid ootas perenaine rikkaliku õhtusöögiga. Mihkli tallu tasuks juba ainuüksi toidu pärast minna, sest perenaine teeb pea kõik ise ja teeb seda väga hästi. Liha on oma, piim on oma, munad naabri kanadelt. Kodujuust, kohupiim, õunamahl, marineeritud kurgid, suitsusink, ploomi mahl, pasteet - kõik puha perenaise hoole ja armastusega valmistatud. Tõeline pärl! Peale õhtusööki jalutasime veel 1km kaugusele mereranda sookurgi kuulama.

DSC_4956
Mihkli perenaise ploomimahl

DSC_4951
Mihkli talu söögimaja

Hommikul seadsime sammud Haapsalu poole. Käisime läbi kuulsast raudteejaamast, jalutasime promenaadil, kohvitasime kuursaalis, külastasime lossivaremeid ja Kokamägi galeriid, mulistasime spaas, õhtustasime Hapsal Dietrichis. Viimane oli tõeliselt mõnusa sumina ja atmosfääriga koht, super teenindus. Toit oli maitsev, aga portsjonid kuidagi väga väiksed. Kook selle eest oli hiiglaslik ja väga maitsev! Aga las pildid räägivad iseenda eest.  DSC_4962
Haapsalu raudteejaam, kust rongid ei sõida
DSC_4964
Mannike Eesti pikimal perroonil
DSC_4968
Millised aknad!
DSC_4972
Emmy issi ja vanavanaemaga
DSC_5011
Kuursaal väljast...
DSC_5016
... ja seest
DSC_5022
Luik nelja pojaga (kaks on tal seljas)
DSC_5033
Väikelinna idüll
DSC_5036
Pure love :)
DSC_5037
Suhkruvatti?
DSC_5044
Manni vägiteod lossi mänguväljakul (tasub minna!)
DSC_5045
Kokamägi galerii interjöör
DSC_5049
Haapsalu vanalinna imelised tagaõued
DSC_5050
Kas see maja tuleb tuttav ette ühest filmist?
DSC_5052
Kuursaalis kohvitamas, tõeliselt head toidud!!!
DSC_5053
Kuursaalis
DSC_5054
Üks ilusamaid maju, otse promenaadil
DSC_5086
Hapsal Dietrich
DSC_5114
Hapsal Dietrich
DSC_5116 
Hapsali koogid!

 Pühapäeval käisime veel Noarootsis Saare mõisas ja sadamas, minu ammuses lemmikus - A. Laikmaa majamuuseumist (issake, KUI andekas võib üks kunstnik olla!!!) ja pidasime viimase pikniku Kehtna mõisa taga tiigi ääres murul.

  DSC_5126
Järelkasv fotograafias
DSC_5161
Saare mõis
DSC_5164
Ja mõisa muuseum
DSC_5183
Noarootsi sadamas
DSC_5218
Rannaliivas
DSC_5219
Laikmaa majamuuseum
DSC_5220
Laikmaa muuseum
DSC_5223
Loodushuviline Emily
DSC_5228
Eesti oma orhidee
DSC_5230
Laikmaa aias
DSC_5232
Piknik Kehtna mõisa aias

Nagu igal suvel - ilus oled Eestimaa! Ilusat suve!

4 kommentaari:

Rael. ütles ...

Tere. Väga tore lugu.
Ilusad pildid ja täpselt see, mis mul praegu vaja oli.
Olen Haapsalu tüdruk, kes abiellus Laikmaa majamuuseumi pargis, aga praegu olen oma elu korraks sättinud hoopis Ljubljanasse.
Nii et kõik, mis siin piltidel, läks otse südamesse.

Juc ütles ...

Oi kui tore, Rael, et sain Sulle killukese kodu ja kalleid kohti kaugele kohale tuua. Imelise koha valisid nii sündimiseks kui abiellumiseks :)

Anonüümne ütles ...

Nii mõnusad pildid, Eestimaa on ikka tõesti kaunis. Mulle tundub, et mida rohkem kaugel reisida, seda enam hakkab ka kohalikku ilu hindama :)

Juc ütles ...


lighthousediary, suvine Eesti on tõesti ilus. Ja see on ka õigus, et kui vahel eemal olla, siis tundub kodu ka kohe eriti ilus :)